Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerimizin sıkça bize yöneltmiş olduğu soruların cevaplarını sizler için SSS sayfamızda derledik.

Nakliyatta Sıkça Sorulan Sorular

Evden Eve Taşıma Fiyatını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Evden eve taşınmanın maliyeti taşıma mesafesine, taşınacak eşyanın miktarına, hacmine, eşyanın hassaslığına, binalardaki kat sayısına, taşımanın asansörlü veya asansörsüz oluşuna, nakliyat aracı için park mesafesinin evden uzaklığına göre değişmektedir. Örneğin; aynı miktarda eşyanın 1. kattan 2. kata asansörlü nakliyesi ile 1. kattan 8. kata asansörsüz nakliyesi arasında ciddi fiyat farkı olacaktır. Ayrıca fiziksel bir ürün değil bir hizmet satın alıyorsunuz. Firmanın donanım ve kalitesine göre de fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Nakliyat Sigortası Zorunlu mudur?

Nakliyat sigortalarının yaptırılması için yasal bir zorunluluk yoktur. Şehir içi eşya veya malzeme nakliyesi esnasında, değerli malzeme veya eşyalar haricinde sigorta yapılması olayı pek görülmemektedir (antika veya elektronik cihazlar vb.) . Fakat şehirler arası nakliyatta, nakliyat sigortası zorunludur.

Depolama Hizmeti için Sigorta Gerekli mi?

Eşyalarınızın depolarda uzun süreli kalmasından ötürü küflenme, tozlanma ve diğer hususlar konusunda istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için kesinlikle sigortalatmanızı tavsiye ederiz.

Nakliyat Sigortası Neleri Karşılar?

Ne yazık ki şehir içi taşınmalarda hiçbir sigorta şirketi eşyaları güvence altına almadığı için en kötü senaryoda zarar gören eşyalarınızın zararını firmamız karşılamaktadır. Sadece şehirler arası taşınma işleminde aracın yanması, çalınması veya devrilmesi durumlarında, sigorta şirketleri eşyalarınızın zararını karşılamaktadır. Bu yüzden nakliyat öncesi bir eşya listesi hazırlamaya özen gösteriniz. Evden eve nakliye sigortası gerçekten dar ve sınırlı bir teminattır. Taşınan eşyaların, taşıyan araç ile birlikte tamamen zayi olması halini temin eder. Hiçbir kısmi hasarı temin etmez. Evden eve nakliyatta en çok tercih edilen ve nakliyat firmalarının sigortalı nakliyat dedikleri nakliyat sigortası bu kapsama girmektedir. Eşyalarınızın çizilmesi, kaybolması, kırılması, çalınması gibi zararları ne yazık ki karşılamayacaktır.

Paketleme ve Ambalajlama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Evinizde veya iş yerinizde bulunan A’dan Z’ye tüm eşyalarınızı havalı naylon, kraf kağıt, battaniye, fıçı, streç, bantlama, kolileme, karton koli ve streç ile en az 2 kat paketleyerek çizilme veya kırılmalara karşı korunaklı hale getiriyoruz. Nakliyat firmamız mobilyalarınıza varıncaya kadar sökme işlemini yapmaktadır. Fakat size özel eşyalarınızı sizin paketlemeniz en doğrusu olacaktır. Taşındığınız yeni adrese geldiğimizde yönetici personelimiz tarafından istekleriniz doğrultusunda eşyalarınızın yerleşimi yapılır.

Ev Taşıma İşlemi Kaç Saat Sürer?

Ev taşıma süreci, eşya miktarına göre daha kısa ve daha uzun olmakla beraber, ortalama 3 – 5 saat veya 1 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.

Evden Eve Nakliye Kaç Kişi İle Yapılır?

Evden eve nakliyat işlemleri; şoför, hamallar, teknik personel ve mobilya ustası başta olmak üzere ortalama 4 – 6 kişi ile yapılmaktadır.

Nakliyat Fiyat Aralığı Ne Kadar?

Ev taşıma fiyatları aralığı minimum 400 TL’den (parça eşya) başlar ve bu fiyat 3.500 TL’ye (şehirler arası) kadar çıkabilir. 1 + 1 ev ile 4 + 1 bir villanın taşıma ücreti doğal olarak aynı olmayacaktır.

Nakliyat için Rezervasyon Yaptırmam Gerekiyor mu?

Kesinlikle evet. Taşınmadan en az 2 – 3 gün öncesinden nakliye şirketini arayıp taşınma koşulları hakkında bilgi almanızda her zaman fayda vardır. En azından belirlenen gün için başka bir nakliyat talebi geldiğinde, şirket bunu başka bir güne aktaracaktır.

Taşıma Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Nakliye firmamızın ekspertizleri, taşınma öncesi evinize veya iş yerinize gelerek eşyalarınızın analizini yaparlar ve size uygun fiyatlarda taşıma programı hazırlarlar. Taşıma günü belirlenen tarih ve saatte kalifiye personellerden oluşan uzman ekibimiz tüm eşyalarınızın paketleme ve ambalajlama işlemlerini yaparlar ve eşyalarınızı sorunsuz bir şekilde nakliyat aracına yükeleyerek yeni adresinize taşırlar.

Taşıma Gününden Önce Firmaya Kapora Ödenir mi?

Evden eve nakliyattan önce anlaştığınız firma sizin için bir gününü rezerve ettiği için artık o gün gelebilecek iş taleplerini size verdiği söz nedeniyle geri çevirecektir. Bu sebeple nakliyat firmaları sizin taşınmadan caymanız durumunda zararını aldığı kapora ile tanzim eder. Bu durum evden eve nakliyat dışında daha bir çok sektörde bulunmaktadır. Kapora verirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Kapora ödemelerinde ya banka aracılığı ile ödeme yapın ya da sözleşme yaptıktan ve ödeyeceğiniz kaporayı sözleşmede belirttikten sonra ödeyin. Şehirler arası evden eve nakliyat için kapora ödemelerinde çok dikkatli olun. Kaporayı öderken firma sahibinin dışında başka isimlere ödeme yapmayın. Böylelikle siz de firmanın taşınmadan cayması durumunda kaporanızı kolayca geri alabileceğinizi garanti altına alın. Kapora ödeyeceğiniz firmaları özellikle iyi araştırın. Öyle her firmaya kapora ödemeyin. Firmaya kaporayı ödemeden önce yetki belgeleri ve firma vergi levhası gibi belgeleri talep edin. Böylece kime ödeme yaptığınızı bilirsiniz. Fax ile gönderilen sözleşmeler karşılığında kapora ödemeyiniz. Bu sözleşmelerin hiç bir anlamı yoktur. Islak imzalı sözleşmeleri tercih edin. Yapacağınız kapora ödemelerinin taşıma fiyatının %15’ini geçmemesine dikkat edin.

Benim Paketlediğim Eşyalar Taşımada Zarar Görürse Firma Bu Zararı Karşılar mı?

Hasarın meydana geldiği paketlerde yırtık, ezilme ve çökme yoksa eşyaların zarar görmesinin nedeni paketleme hatası olacaktır. Bu durumda firma bu hasarı ödemek istemeyebilir. Bu nedenle sadece ufak tefek eşya ve mutfak eşyalarını sizin paketlemenizi öneririz. Mobilya ve beyaz eşyaları evden eve nakliyat firmalarının paketlemesi daha doğru olacaktır.

Nakliyat Maliyet Hesaplama
Nakliyat Teklif Alın
İstanbul Evden Eve Nakliyat İletişim